Wykorzystanie siłowni na lekcjach wychowania fizycznego2 kwietnia 2012 roku o godz. 16.00 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte rozpocznie się kurs dla nauczycieli wychowania fizycznego "Wykorzystanie siłowni na lekcjach wychowania fizycznego".

Zajęcia poprowadzą:

 • mgr Michał Zieliński - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu specjalizujący się w sportach siłowych, instruktor kulturystyki, czynny zawodnik w kulturystyce ekstremalnej, zdobywca m.in. I miejsca w Mistrzostwach Polski Amatorów 2010, Mistrzostwach Śląska 2011,
  II miejsca w Mistrzostwach Polski 2010,
 • mgr Jakub Kiełbiowski - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte, instruktor judo.
Tematyka kursu:
 1. Zaznajomienie kursantów ze stosowaniem bezwzględnych zasad BHP w czasie prowadzenia zajęć. Wprowadzenie do anatomii człowieka, zapoznanie z podstawowymi grupami mięśniowymi.
 2. Wprowadzenie do nazewnictwa. Przykładowe treningi obwodowe. Prawidłowe przeprowadzenie rozgrzewki w sportach siłowych.
 3. Ćwiczenia
 4. Pokaz różnorakich technik oraz metod stosowanych w prowadzeniu zajęć siłowych.
 5. Zapoznanie z zagrożeniami dla zdrowia i życia wynikających ze stosowania niedozwolonych środków farmakologicznych.
 6. Ćwiczenia.
 7. Właściwy dobór ćwiczeń do możliwości odbiorcy.
 8. Dobór prawidłowej diety do potrzeb odbiorcy. Przetrenowanie.
 9. Ćwiczenia.
Zaplanowane zajęcia składają się z części:
 • teoretycznej (wspólnej dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), która odbywać się będzie w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte,
 • praktycznej. Zajęcia odbywać się będą w siłowni przy ul. Kotarbińskiego 2. Przewidziane zostały trzy wejścia dla każdej 15-osobowej grupy (1 grupa - nauczyciele z gimnazjów, 2 grupa - nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych); odpłatność za jedno wejście - 10 PLN/os.

Prosimy o dokonanie zgłoszeń do 27 maja 2012 roku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (2x15 osób) w procesie rekrutacji decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Zakwalifikowani zobowiązani są do uiszczenia na pierwszych zajęciach opłaty za korzystanie z siłowni - 30 PLN.

Karta zgłoszenia -> pobierz